Metus FlashNews

Metus FlashNews

Více informací

Zjišťujeme / Napište pro dostupnost
Dostupnost
obvykle skladem
Popis produktu

Popis produktu

Metus FlashNews

Cenově dostupné zpravodajské prostředí Nejenže je FlashNews cenově dostupný sám o sobě, ale hodí se i do levnějších pracovních postupů. FlashNews nevyžaduje MOS a může využívat vlastní API a formáty playlistů cenově dostupných přehrávacích a CG serverů, které nemají technologii MOS, čímž přináší do odvětví špičkové řešení zpravodajství s bohatými funkcemi, aniž by bylo nutné provádět nákladnou integraci a nekonečné testování.

Jaké jsou výhody Metus FlashNews?

 • Vyčištění - archivace a bezproblémová integrace s Metus MAM
  Po odvysílání reportáží mohou uživatelé volitelně odeslat svá videa do Metus MAM k archivaci. Videa, která nejsou archivována službou MAM, může FlashNews po uplynutí nastavené doby automaticky smazat prostřednictvím vestavěné funkce Garbage Collection. Mohou být stanoveny samostatné lhůty pro mazání pouze videosouborů nebo jak videosouboru, tak samotné reportáže. Metus MAM, podnikové řešení pro správu mediálních prostředků, se bez problémů integruje se službou FlashNews. Je možné procházet a prohledávat MAM přímo z rozhraní Flashnews, kopírovat videa z MAM do pracovního prostoru Flashnews a archivovat videa z rozhraní FlashNews zpět do MAM.
 • Akvizice a plánování zpráv
  Novináři mohou vyhledávat a shromažďovat materiál pro přípravu reportáže. K dispozici mají řadu informačních zdrojů: informační agentury, RSS kanály, webové stránky, stávající mediální archiv stanice nebo jakýkoli externí videosoubor. Novináři mohou každý zdroj, ať už se jedná o textový dokument, videoklip, obrázek nebo zvukový soubor, procházet z rozhraní FlashNews. V rozhraní FlashNews se vytváří čas a počet zpravodajských relací za den, týden, měsíc a struktura osnovy se zástupci. Zpravodajské relace v jednotlivých přehledech jsou přiřazeny novinářům, kteří vidí přidělené úkoly z vlastního přihlášení.
 • Úprava scénářů a videí
  Novináři píší zpravodajský příběh, scénář prompteru a text CG pomocí vestavěného textového procesoru. Jakmile jsou prvky zpravodajského příběhu dokončeny, jsou všichni uživatelé informováni o stavu připravenosti dílu. Novinář může nahrávat hlasové komentáře a provádět hrubý střih z materiálů shromážděných v pracovním prostoru pomocí editoru časové osy. Pokud je nutná rozsáhlá úprava videa a kompozice, lze časovou osu exportovat do NLE, vyrenderovat a soubor importovat zpět do pracovního prostoru FlashNews. Pokud je vyžadován pouze střihový střih a voiceovery, pak se vykreslení časové osy zpracovává v aplikaci FlashNews. Novinář označí výsledné video jako vysílací kopii a schválí ji, čímž oznámí ostatním uživatelům, že reportáž je dokončena.
 • Správa reportáží a vysílání
  Příběhy jsou umístěny uvnitř rundownů pomocí předem připravených šablon. Rozhraní zobrazuje podrobné informace o připravenosti příběhů uvnitř rundownu (problémy s hlášením, jako je chybějící video, neschválený prompter, neschválená cg atd.) Uživatelé s dostatečnými právy (např. manažeři zpravodajství) mohou rundown publikovat. V této fázi jsou videoklipy a CG uvedeny jako playlist a odeslány na playout servery nebo do automatizačního systému; texty prompterů jsou odeslány jako playlist do teleprompteru. Rundowny, které jsou zveřejněny dříve, než jsou zcela dokončeny, mohou být aktualizovány později. Když je čas jít do vysílání, FlashNews informuje uživatele o stavu playout serveru, o tom, že je načten správný playlist a zda je playout server aktivní. Uživatelé, kteří mají potřebná práva, mohou přehrávání upravit (přidat, odebrat, změnit pořadí příběhů, upravit/aktualizovat neúplné příběhy) a znovu publikovat. Když je rundown publikován během vysílání, všechny tři seznamy (playout, CG, prompter) jsou aktualizovány a zůstávají synchronizovány. FlashNews dokonce dokáže rozpoznat změny provedené operátory playoutu a informovat operátory zpravodajství, kteří pak mají možnost jediným příkazem sladit rundown a seznamy CG/prompter s playoutem nebo sladit playout s rundownem.
 • Kreativní nástroje pro novináře
  FlashNews poskytuje novinářům klíčové kreativní nástroje, mezi které patří:
 • Všestranný kanál a čtečku zpráv doplněnou o přehrávač videa
 • Flexibilní textový editor s kontrolou pravopisu a nástroji pro korektury
 • Editor videa založený na časové ose pro snadnou editaci a hlasový doprovod

FlashNews umožňuje nastavit hierarchii a uspořádání kanálů a skupin zpráv podle vlastních potřeb. Uživatelé mohou vytvářet zdrojové informace a data příběhů způsobem, který jim vyhovuje.

Vestavěný přehrávač a editor videa
FlashNews má grafický prohlížeč s prohlížečem miniatur. To umožňuje novinářům získat vizuální informace o zdrojích a příbězích na jediný pohled. Vestavěný editor časové osy je navržen tak, aby umožnil i nespecialistům stříhat efektivní zpravodajské klipy. Vestavěné přehrávače videa zobrazují náhledy videí, udávají in-out body a zobrazují náhled časové osy.

Generování proxy a překódování

FlashNews dokáže automaticky generovat proxy verze všech materiálů včetně kanálů a mediálních souborů, takže uživatelé mohou sledovat videa bez problémů se zpomalením sítě a přehrávat klipy přes internet. Flashews umí také překódovávat mezi různými formáty a vykreslovat časovou osu. Všechny operace překódování a vykreslování se provádějí na straně serveru, takže uživatelé mohou pracovat na jiných úkolech ve svém klientském softwaru.

Pracovní postup a monitorování

Možnost přiřazení zpravodajských položek novinářům usnadňuje rozdělování a řízení denní pracovní zátěže. Novináři mají neustále přehled o tom, které zprávy jsou jim přiděleny. Manažeři jedním pohledem vidí, v jakém stavu se příběhy nacházejí a které části ještě nebyly dokončeny. Mohou dokonce sledovat změny, které provedli uživatelé.

Bezpečnost a komplexní nástroje pro správu

K dispozici jsou samostatná a vyhrazená práva k prohlížení, úpravám, schvalování, plánování a publikování zpráv, což dává manažerům úplnou kontrolu nad systémem. Protokol akcí uživatelů umožňuje manažerům vyhledávat a procházet činnosti provedené jednotlivými členy týmu.

Mimořádně snadné použití a více jazyků

FlashNews je navržen tak, aby jej mohli snadno používat i netechničtí pracovníci. Rozhraní je intuitivní a umožňuje ovládat systém pomocí co nejmenšího počtu příkazů. FlashNews je vícejazyčný s podporou skriptů zprava doleva. Uživatelské rozhraní lze přeložit do více jazyků.

Technické specifikace: FlashNews je určen pro všechny uživatele, kteří se chtějí seznámit s novinkami, které se objevují v systému:

 • Intuitivní grafické uživatelské rozhraní s náhledy videí
 • Přizpůsobitelná obrazovka pro úpravu zpráv, konfigurovatelné rozvržení obrazovky
 • Široká škála vstupních zdrojů (video a textové kanály z agentur, RSS, kanály sociálních médií, webové stránky)
 • Intuitivní čtečka zpráv ve stylu aplikace Outlook
 • Snadné a pokročilé režimy vyhledávání
 • Upozornění na klíčová slova přizpůsobená pro každého uživatele
 • Bezproblémová integrace s Metus MAM, procházení a používání archivovaných videí při tvorbě zpráv
 • Vestavěný přehrávač videa pro náhled a stříhání videí
 • Podpora proxy souborů pro přehrávání v síti
 • Přizpůsobitelná obrazovka pro úpravu zpráv, konfigurovatelné rozvržení obrazovky
 • Vlastní pracovní prostor pro každou zprávu, uspořádání všech produkčních materiálů pro danou zprávu v jednom prostoru
 • Editace a vykreslování na straně serveru založené na proxy serveru
 • Export časové osy do oblíbených NLE pro dokončení komplexních editačních projektů
 • Podpora široké škály formátů videa (MPEG2, MXF, DV, H264)
 • Klient pro stolní počítače: Server: Win7 Pro, Win7 Pro, Win7 Pro, Win7 Pro, Win7 Pro, Win7 Pro, Win7 Pro: Win2008 Server
 • Standardní podpora HD
 • Rozšiřitelné uživatelské účty, práva a schvalovací mechanismy
 • Desktopoví a weboví klienti
 • Podpora verzování novinek
 • Podpora znaků Unicode
 • Flexibilní systém správy rundownu publikuje všechny úpravy okamžitě do playoutu, grafiky a prompteru před nebo během vysílání
 • Distribuovaná architektura umožňuje neomezené rozšíření
 • Podporuje různé produkty pro playout, CG a prompter (ověřte si u nás jejich aktualizovaný seznam)

Parametry

Parametry

Výrobce: Metus
Kategorie: Playout - odbavování