Grass Valley EDIUS Workgroup X Jump 2 Upgrade (Crossgrade) (el. licence)

Crossgrade licence střihové aplikace EDIUS opravňující zakoupit Grass Valley EDIUS Workgroup X za sníženou cenu v případě…

Více informací

15 729 Kč s DPH 12 999 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
1-2 dny
Kód zboží:
EWG10-JUP-2-DL
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

Crossgrade licence střihové aplikace EDIUS opravňující zakoupit Grass Valley EDIUS Workgroup X za sníženou cenu v případě přechodu z jiné aplikace. Podmínkou je cena konkurenčního produktu alespoň 200 EUR / 200 USD / 5000 Kč (za pevnou licenci nebo roční předplatné). Po zakoupení licence „Jump 2 Upgrade“ získáte kód, který je nutné aplikovat na stránce edius.net/code spolu s informacemi o předchozím editačním programu. Po posouzení oprávněnosti nároku získáte do 24 hodin licenční klíč e-mailem. Vyžaduje Windows 10 x64. Pouze elektronická licence.

Software EDIUS X stojí na počátku nové éry nelineárního střihu videa! EDIUS X přichází se zcela přepracovaným jádrem s modulární architekturou, která nabízí vyšší výkon a rozšiřitelnost.

Za téměř 20 let své existence se EDIUS stal měřítkem stability, výkonu a kreativity. EDIUS je využíván napříč celým odvětvím zpracování videa, od televizních stanic a zpravodajských organizací až po vládní instituce, firemní PR oddělení, nezávislé filmaře i nadšené videoamatéry.

Nové modulární provedení produktu EDIUS X usnadní společnosti Grass Valley postupnou implementaci nových funkcí. Díky tomu bude možné flexibilně reagovat na potřeby uživatelů a průběžně integrovat nové technologie i webové služby, vč. nástrojů využívajících algoritmů umělé inteligence. Veškeré EDIUS 10 aktualizace pro tuto verzi (bude na trhu cca 2-3 roky od vydání) budou nabízeny registrovaným uživatelům zdarma.

Funkce verze EDIUS X 10.0

 • Rendering na pozadí: EDIUS X vás nikdy nedonutí přerušit práci a počkat na dokončení renderingu. Práce v programu je zcela bez čekání.
 • Export na pozadí: Nový systém pro rendering na pozadí usnadňuje též export souborů. Během exportu nemusíte přerušit práci.
 • GV Job Monitor: EDIUS X vás informuje o všech procesech běžících na pozadí a dovoluje snadno měnit prioritu úloh.
 • Podpora VST plug-inů: EDIUS X rozšiřuje podporu plug-inů kompatibilních s rozhraním VST, počítaje v to podporu pro plug-iny s vyšší latencí a integraci rozhraní WaveShell (Waves).
 • Nový nástroj pro sledování pohybu: EDIUS X nově umožňuje snadno umístit jiný objekt -- např. animaci, statický snímek nebo video stopu -- na sledovaný objekt.
 • Stabilizace pohybu: Nový nástroj pro stabilizaci obrazu usnadní např. konverzi poměru stran videa nebo tvorbu virtuálních multikamerových záběrů.
 • Export H.265: Díky akceleraci prostřednictvím NVIDIA GPU karet je nyní export podstatně rychlejší, a to vč. renderingu na pozadí.
 • Barva GUI: Nová, o něco tmavší barva uživatelského rozhraní EDIUSu, X zvyšuje pohodlí uživatelů.
 • Režim Draft: S verzí EDIUS X je Draft Preview Mode dostupný i v edici Pro. Tento náhledový režim slouží k přehrávání projektů v reálném čase nezávisle na počtu stop.
 • Podpora 8K: Varianta EDIUS X Workgroup přináší nastavení projektů i export do rozlišení až 8K.
 • Vyšší výkon: EDIUS X je zosobněním výkonu a moderního softwarového inženýrství. EDIUS X vyžaduje Windows 10 a plně využívá nejnovější technologie vč. hardwarové akcelerace pomocí Intel QuickSync a široké podpory GPU. Nové modulární jádro zaručuje podstatně lepší využití potenciálu vícejádrových CPU.
 • Optimalizovaná synchronizace zvuku: Verze EDIUS X přináší ještě rychlejší funkce pro synchronizaci zvukových stop multikamerových produkcí.
 • Nativní podpora nejnovějších kodeků/kamer: EDIUS X se může pochlubit bezkonkurenční podporou nových kodeků a kamer. Odpadá tak nutnost konverze médií!
 • Kontinuální vývoj: EDIUS X se bude během své existence dále rozvíjet. Uživatelé EDIUS X budou moci těžit z řady nových funkcí uvolňovaných v podobě bezplatných EDIUS 10.x aktualizací.

Nový EDIUS X dále nabízí tři nové moduly pro zpracování zvuku, tvorbu titulků a video efekty. Všechny nové nástroje jsou plně optimalizovány pro novou architekturu EDIUS X. Jde o:

 • Úprava zvuku: EDIUS X obsahuje sadu nástrojů Compress EE, DeNoise EE, DeVerberate EE a Limit EE od Acon Digital. Plug-iny ve variantě „EDIUS Edition“ představují univerzální řešení pro optimalizaci a úpravu audio stop.
 • Profesionální titulkovač: EDIUS X je vybaven titulkovacím nástrojem NewBlue Titler Pro 7 specificky upraveným pro EDIUS X vč. rozšířené nabídky šablon. Díky tomu nabízí maximální stabilitu i výkon. Titler Pro 7 překvapí novými funkcemi pro tvorbu titulků na nejvyšší úrovni vč. animované grafiky, rolujících titulků a informačních pruhů.
 • Video efekty a prolínačky: Součástí programu EDIUS X je i balík proDAD Vitascene V4 EDIUS Edition obsahující přes 100 efektových prolínaček. Všechny šablony lze dále upravovat, samozřejmostí je možnost jejich použití na titulky a grafiku. Sada proDAD Vitascene V4 EDIUS Edition dále obsahuje přes 250 filtrů a prolínacích efektů produktu Vitascene 3 LE.

Cena všech výše uvedených modulů je, při samostatném nákupu, přes 10.000 Kč. A vy je spolu s licencí EDIUSu X získáte v ceně.

Výhled do budoucna: EDIUS X 10.x
Výrobce Grass Valley bude software EDIUS X kontinuálně aktualizovat a doplňovat o nové funkce, a to po celou dobu životního cyklu této verze, tedy v rozpětí 2-3 let. A protože je EDIUS X milníkem ve vývoji programu -- vzhledem k jeho nové architektuře -- mohou uživatelé očekávat zcela zásadní novinky. Aktuálně plánované funkce zahrnují:

 • Týmová spolupráce -- včetně sdílení obsahu a projektů.
 • Vylepšené možnosti práce v cloudu.
 • Inteligentní správa metadat a médií.
 • Diagnostika a automatická dávková úprava audio a video stop.
 • Vylepšené vývojářské nástroje pro integraci technologií jiných výrobců.

Vylepšené SDK/RestAPI učiní z EDIUSu 10.x ideální nástroj pro hlubokou integraci jeho nástrojů do vašich řešení. Počítá se také s využitím funkcí umělé inteligence založených na cloudových službách. Vyvíjený software bude moci s programem EDIUS X komunikovat též prostřednictvím nového Rest-API pro další rozšíření jeho možností. Funkce umělé inteligence mohou být reprezentovány např. nástroji pro přepis dialogových stop a rozpoznávání objektů vč. automatické tvorby metadat a jejich sdílení s datovým hubem platformy EDIUS a Mync.

Výukové materiály zdarma:


EDIUS X 10.00.6653 (10/2020)
Aktualizace
10.00.6653 řeší zamrzávání uživatelského rozhraní při změně stavu systému pro rendering na pozadí, pomalé zahájení renderingu u komplexních projektů, pády aplikace při procházení časové osy, neukládání (některých) parametrů u VST plug-inů, chybný export zvukových stop u renderingu do H.264/AVC MOV souborů a další problémy. Stahujte zde.

EDIUS X 10.10 (12/2020)
Druhá aktualizace
obsahuje několik novinek i obligátních oprav a je samozřejmě pro všechny stávající uživatele zdarma (zde). Nová verze 10.10 přináší:

 • Podporu pro změny velikosti a rotace u funkcí pro sledování pohybu. Změny měřítka a rotace lze nyní přenést na připojený nebo ukotvený objekt.
 • Opětovná implementace funkce „Render and Add to Timeline, Between In/Out“ z minulé verze.
 • Náhled miniatur v okně Marker.
 • Snadné přerušení několika položek fronty v GV Monitoru.
 • Indikátor Skin Tone ve vektorskopu pro snazší posouzení pleťových tónů.

EDIUS X 10.10.6828 (12/2020)
Opravný balíček 10.10.6828 řeší problémy při startu aplikace (hlášení „Failed to communicate with the service.“).

EDIUS X 10.10.7056 (1/2021)
Verze 10.10.7056 opravuje několik drobných chyb souvisejících se zobrazením zvukových stop v časové ose (více zde).

EDIUS X 10.10.7266 (4/2021)
Aktualizace 10.10.7266 pro EDIUS X opravuje několik drobných chyb.

EDIUS X 10.20 (5/2021)

 • Konverze souborů na pozadí
  Nově provádí EDIUS X konverzi souborů jako proces na pozadí s možností pokračovat v sestřihu aktuálního projektu.
 • Detekce barevných prostorů ProRes RAW
  Při importu ProRes RAW materiálu nyní program automaticky detekuje korektní barevný prostor.
 • Okno Job Monitor
  Přepracované okno GV Job Monitor nově se zobrazením procesů běžících na pozadí.
 • Akcelerace H.264 exportu pomocí NVIDIA GPU
  Při enkódování H.264/AVC videí podporuje EDIUS X krom technologie Intel QuickSync také kompatibilní GPU jednotky značky NVIDIA.
 • Rychlostní optimalizace
  Rychlejší je např. dekódování H.265 materiálu, vykreslování náhledu zvukových stop, práce s komplexními projekty, renderování vnořených sekvencí, inicializace plug-inů nebo import projektů obsahujících velké množství titulků modulu QuickTitler.
 • Rozšířená podpora formátů
  EDIUS X 10.20 nyní podporuje soubory kamer Sony α1 8K XAVC HS, Canon EOS-1D X Mark III, EOS R5 RAW a IPB, a také materiál Apple ProRes RAW zaznamenaný kombinací Panasonic DC-S1H/Atomos Ninja V.
 • Rozšířená podpora barevných prostorů
  Nová verze zachovává barevné prostory sRGB, DCI-P3 a P3-D65 při importu/exportu MOV/MP4 souborů a konverzi materiálu v binu do jiných formátů.
 • Širší podpora metadat
  V binu jsou nyní zobrazeny metadata MOV/MP4 souborů vč. časového kódu (zdrojového a v rámci časové osy), user bitu apod.
 • Nové exportní formáty
  Nově lze audio stopy exportovat do formátu MP3. Novinkou je rovněž funkce pro automatické přidání exportovaných souborů do binu. Verze EDIUS X Workgroup nabízí širší nabídky MXF profilů.
 • Aktualizace Mync
  Aplikace Mync nabízí nové importní/exportní formáty a možnosti. Krom H.264 a H.265 lze storyboardy nově exportovat i do Grass Valley HQX a Apple ProRes.

EDIUS X 10.20.7620 (6/2021)
Krom drobných oprav (více
zde) přináší nejnovější bezplatná aktualizace také dvě nové funkce: rozšířenou konverzi médií v binu (dávkové zpracování H.264 a H.265 materiálu) a podporu pro formát Blackmagic RAW 2.0 a Generation 5 Color Science (pro import RAW materiálu např. z Pocket Cinema Camera 6K Pro a URSA Mini Pro 12K).

Parametry

Parametry

Výrobce: Grass Valley
Kategorie: Střih a úprava videa

Hlavní parametry

Operační systémWindows
PŘÍSLUŠENSTVÍ (1)

Software, ovladače disková pole

 • Doprava zdarma

Grass Valley EDIUS Workgroup X (el. licence)

1-2 dny
bez DPH 24 543 Kč 29 697 Kč