Blackmagic Design Web Presenter HD

Blackmagic Design Web Presenter HD je ucelené řešení pro streaming H.264 videa na platformy YouTube, Facebook, Twitter a další. Nová varianta Web Presenter HD je vybavena 12G-SDI vstupem s konverzí rozlišení a dovoluje streamovat přímo z HD nebo Ultra HD techniky v plném 1080p rozlišení. Dále nabízí integrovaný čelní panel s LCD displejem, funkci USB webové…

Více informací

14 914 Kč 13 490 Kč s DPH 11 149 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: zítra od 09:00
Odešleme: zítra
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Kód zboží:
BDLKWEBPTRPRO
Přidat do porovnání Historie ceny
Popis produktu ČLÁNKY

Popis produktu

Blackmagic Design Web Presenter HD je ucelené řešení pro streaming H.264 videa na platformy YouTube, Facebook, Twitter a další. Nová varianta Web Presenter HD je vybavena 12G-SDI vstupem s konverzí rozlišení a dovoluje streamovat přímo z HD nebo Ultra HD techniky v plném 1080p rozlišení. Dále nabízí integrovaný čelní panel s LCD displejem, funkci USB webové kamery, a také unikátní monitorovací výstup se zobrazením audio metrů, stavu streamu a informací o SDI datech.

Blackmagic Web Presenter je hardwarové streamovací řešení se síťovým rozhraním Ethernet pro přímý streaming na YouTube, Facebook, Twitter a další platformy. Je nástupcem televizních vysílačů pro moderní publikum internetového věku! Navíc nabízí USB rozhraní dovolující použít jej v režimu webové kamery s libovolnou streamovací aplikací vč. komunikačních platforem Skype nebo Zoom. Streamovat lze prostřednictvím rozhraní Ethernet nebo pomocí 5G a 4G mobilních telefonů. Web Presenter také disponuje monitorovacím výstupem zobrazujícím video, audio metry, a řadu informací o SDI datech apod.

Snadný streaming
Blackmagic Web Presenter podporuje všechny běžné streamovací platformy; jeho hardware byl navržen pro streamování v profesionální, vysílací kvalitě, bez vypadlých snímků. Nastavení zařízení je jednoduchost sama: stačí jej připojit k internetu a pomocí aplikace Web Presenter Utility vybrat cílovou platformu a aktualizovat streamovací klíč. K provozu tedy nevyžaduje dodatečný počítač nebo komplikovaný streamovací software. Po připojení k zdroji videa s rozhraním SDI – např. k režii nebo kameře – se připojí k internetu přímo, prostřednictvím zabudovaného síťového portu či datového přípojení mobilního telefonu. Simultánně lze využít také USB výstup v režimu webové kamery.

Mobilní připojení
Pro streamování z lokací mimo studio je možné využít zálohu hlavního ethernetového připojení v podobě mobilního datového spojení 4G/5G telefonů se systémy iOS či Android. K tomuto účelu slouží USB porty na čelním i zadním panelu: Blackmagic Web Presenter automaticky detekuje mobilní připojení a může jej využít pro hlavní streaming či jako automatickou zálohu ethernetového připojení. Toto nastavení je plně v gesci uživatele.

Režim webové kamery
Pro maximální kompatibilitu je Blackmagic Web Presenter vybaven dvojicí USB portů dovolujících streamovat 1080 HD video v režimu webové kamery. Lze jej tedy připojit prakticky k jakémukoliv počítači a využít libovolný software, např. Zoom, Microsoft Teams, Skype, Open Broadcaster, XSplit Broadcaster a řadu dalších.

Monitorovací výstup
Tradiční televizní vysílače jsou kritickou součástí každé televizní stanice, streamovací servery jsou dnes ale stejně důležitým článkem celého produkčního řetězce. Proto je Blackmagic Web Presenter vybaven monitorovacím výstupem se zobrazením úrovní zvuku, datového toku, aktuálního nastavení streamu či informací o SDI datech. Monitorovací výstup s rozlišením 1080 HD je přítomen na SDI i HDMI rozhraních a lze jej tedy využít např. v součinnosti s SDI routerem (pro monitoring několika jednotek) i s běžným HDMI televizorem. Dodávaný software Blackmagic Web Presenter Utility pro macOS a Windows slouží k nastavení několika zařízení Web Presenter i k aktualizaci firmwaru. Připojení k počítačům zajišťují rozhraní USB a Ethernet a k nastavení zařízení lze využít také čelní LCD displej.

12G-SDI rozhraní
Díky 12G-SDI vstupu podporuje Blackmagic Web Presenter veškeré HD a Ultra HD formáty až po 2160p60. Nechybí také 12G-SDI výstup pro řetězení několika Web Presenterů a snadný streaming na několik platforem. Produkt využívá technologii Teranex pro konverzi HD či Ultra HD videa do HD formátu 1080p, který je dále zpracován hardwarovým H.264 enkodérem. Krom streamování lze Blackmagic Web Presenter využít i jako privátní, globální SDI spojení mezi pracovišti: volitelný produkt ATEM Streaming Bridge převádí H.264 stream zpět na SDI!

Redundance
Redundance funkcí zajišťuje vysokou provozní spolehlivost zařízení: krom možnosti streamovat prostřednictvím ethernetového rozhraní i mobilního připojení jde o napájecí vstupy pro střídavý i stejnosměrný proud. Díky tomu je možné napájet jej nejen ze sítě, ale i pomocí akumulátorů.

Teranex Mini
Produkt Blackmagic Web Presenter vychází z modulární řady Teranex Mini. S šířkou pouhých 5,5“ je velice snadno přenosný, stejně jednoduše jej lze nainstalovat do volitelného racku, který pojme až tři zařízení, případně další produkty, například režii ATEM Television Studio HD!

Hlavní vlastnosti Blackmagic Web Presenter HD

  • Kompletní streamovací řešení pro YouTube, Facebook, Twitter a další platformy
  • Streaming pomocí rozhraní Etheret příp. 4G/5G telefonů připojených k rozhraní USB
  • Hardwarový H.264 enkodér
  • USB výstup v režimu webové kamery pro maximální kompatibilitu
  • Monitorovací výstup vč. zobrazení audio úrovní, datového toku a SDI metadat
  • Konfigurační software Web Presenter Utility pro macOS i Windows
  • 12G-SDI vstup s konverzí rozlišení podporující HD i Ultra HD techniku
  • Napájecí vstupy pro střídavý i stejnosměrný (12V=) proud

Web Presente Update 2.1 (3/2021)
Aktualizace 2.1 přináší lepší latenci u přepínání mezi mobilním připojením a ethernetem během streamování s nižším datovým tokem, a také vylepšenou kompatibilitu s normou Rec. 2020. Web Presenter 2.1 také implementuje ikonu telefonu na LCD displeji během streamování pomocí mobilního připojení, resetuje audio metry na hodnotu 0 dB v případech, kdy je odpojen zdroj videa a nabízí podporu protokolu Transport Layer Security 1.2.

ČLÁNKY

Parametry

Parametry

Výrobce: Blackmagic Design
Kategorie: Enkodéry

Hlavní parametry

Video vstup enkodéru12G-SDI
Stream kodek OUTAVC(H.264)
Stream službyYouTube Live
Stream službyFacebook Live
Stream službySkype
Stream službyWOWZA
Stream službyRTMP
Stream službyTwitch

Ostatní parametry

Kompaktní a přenosnýAno

Blog a novinky

Datum: 27. 12. 2023, Kategorie: Blog

Aktualizace Blackmagic Design

Blackmagic Camera 8.5 Public BetaVýrobce Blackmagic Design uvedl koncem prosince několik významných aktualizací, kterým dominuje veřejná beta…

PODOBNÉ (1)