Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

Tento produkt už není v naší nabídce. Vyberte se prosím z alternativ níže.
NÁHRADA ZA VYPRODANÝ PRODUKT (1)

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme 3

 • Doprava zdarma
 • 4K rozlišení
UltraStudio 4K Extreme 3 je nejvýkonnější systém pro záznam a přehrávání videa s
93 190 Kč
14-30 dní
Popis produktu

Popis produktu

UltraStudio 4K Extreme je pokročilý hardware pro střih videa. Zařízení UltraStudio 4K Extreme se k počítačům připojuje pomocí rozhraní Thunderbolt a PCIe a podporuje množství moderních standardů, včetně Quad-Link 12G-SDI, HDMI 2.0 a dalších! Produkt umožňuje pracovat s 4K videem až do rozlišení 2160p60 i se stereoskopickými formáty a podporuje hardwarovou downkonverzi Ultra HD videa do HD rozlišení en/dekódování formátů ProRes a H.264 nebo klíčování v reálném čase. Pro Mac OS X a Windows.

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

UltraStudio 4K Extreme je první produkt svého druhu s rozhraním Thunderbolt a s technologií 12G-SDI pro přenos Ultra HD a 4K videa až do rozlišení 2160p60 prostřednictvím jediného kabelu se standardním konektorem BNC. UltraStudio 4K Extreme podporuje prakticky všechny SD, HD, Ultra HD a 4K normy videa v YUV i RGB kódování.

Zařízení obsahuje také funkce pro dekompresi a kompresi videa z resp. do různých formátů, včetně kodeku H.265, který se stává standardem na poli internetové distribuce Ultra HD obsahu. Očekává se, že poptávka po obsahu komprimovaném pomocí kodeku H.265 poroste spolu se zvyšujícími se prodeji moderních televizí a produkt UltraStudio 4K Extreme je tedy ideálním nástrojem pro konverzi Ultra HD videa do internetových distribučních formátů v reálném čase.

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

UltraStudio 4K Extreme podporuje též všechny typy formátu Apple ProRes, od ProRes 422 Proxy až po 12bitové soubory ProRes 4444 XQ vhodné pro obrazovou kompozici a barevné korekce. Díky tomu lze zaznamenávat videa s vysokým rozlišením a vysokou snímkovou frekvencí do souborů s podstatně redukovanými nároky na datový tok a výkon pracovní stanice.

Produkt lze instalovat do přístrojových skříní nebo používat volně – atraktivní čelní panel z hliníkové slitiny disponuje integrovaným displejem a tlačítky pro rychlé přepínání zvukových i obrazových vstupů a další nastavení. Zadní panel je osazen prakticky všemi myslitelnými audio a video rozhraními, včetně 12G-SDI, HDMI 2.0, analogového kompozitního nebo komponentního videa, symetrického zvuku s konektory XLR nebo digitálního audio rozhraní AES/EBU, rozšiřujících slotů pro optické moduly, RS-422 vstupu, duálního napájecího zdroje atd.

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

Díky pokročilému rozhraní 12G-SDI lze zaznamenávat nebo přehrávat Ultra HD video se snímkovou frekvencí až 60 fps zakódované do barevného signálu YUV nebo Ultra HD a 4K RGB video rychlostí až 30 snímků za vteřinu. S funkcí pro řetězení techniky lze k jedinému rozhraní Thunderbolt připojit až šest zařízení, včetně diskových polí. V případě potřeby zpracování RGB videa ve 4K a s vyššími snímkovými frekvencemi lze produkt UltraStudio 4K Extreme připojit k počítači pomocí externí sběrnice PCI Express a překonat tak rychlostí limity technologie Thunderbolt.

UltraStudio 4K Extreme si poradí téměř s libovolným televizním formátem a hodí se tedy pro všechna postprodukční i televizní studia, která realizují střih videa, animaci, barevné korekce nebo vizuální efekty. Zařízení je také vhodně pro zpracování stereoskopických formátů, ať už v prokládaných/paralelních režimech nebo ve dvoukanálovém módu. Prokládaný režim kóduje obraz pro levé a pravé oko jako půlsnímky jednoho video signálu resp. souboru pro snadnou postprodukci a střih videa např. v programu DaVinci Resolve.

Blackmagic Design UltraStudio 4K Extreme

Klíčové vlastnosti UltraStudio 4K Extreme

 • Podporuje záznam a přehrávání 4K videa s frekvencí 60p prostřednictvím rozhraní 12G-SDI a HDMI 2.0.
 • Hardwarová komprese H.265 a ProRes videí.
 • 12bitový RGB formát videa se vzorkováním 4:4:4 pro postprodukci a barevné korekce.
 • Záznam a přehrávání stereoskopických formátů prostřednictvím SDI a HDMI vstupů/výstupů.
 • Analogové komponentní a kompozitní rozhraní.
 • Čtyři kanály symetrického zvuku. Dodatečný nesymetrický audio vstup s konzumní úrovní.
 • Dva kanály digitálního audia AES/EBU.
 • Profesionální mikrofonní vstup s fantomovým napájením a řízením zisku.
 • Vstup a výstup pro časový kód s konektory XLR.
 • Synchronizační vstup/výstup.
 • Dvě rozhraní RS-422 s podporou protokolu Sony pro dálkové ovládání.
 • Hardwarová konverze Ultra HD videa na HD rozlišení během přehrávání.
 • Hardwarové funkce pro klíčování.
 • Připojuje se pomocí rozhraní Thunderbolt nebo sběrnice PCIe.
 • Součástí dodávky je software DaVinci Resolve Lite a vývojářský balík.
 • Elegantní provedení výšky 2U pro montáž do přístrojových skříní. Díky odnímatelným rackovým držákům lze provozovat i volně, např. na pracovních stolech.

 Desktop Video 10.5.1 (listopad 2015)

Nový software Desktop Video 10.5.1 přináší záznam do formátu H.265 u produktu UltraStudio 4K Extreme.