Metabones EF to MFT Speed Booster XL II 0.64x - rozbaleno

BAZAROVÝ KUS

Více informací

16 599 Kč s DPH 13 718 Kč bez DPH
-+
Osobní odběr: zítra od 09:00
Odešleme: zítra
Skladem 1 ks
Praha 1 ks
Kód zboží:
KAT-18716
Přidat do porovnání
Popis produktu

Popis produktu

BAZAROVÝ KUS

 

 

----------------------------------------------

 

Speed Booster XL 0.64x od společností Caldwell Photographic Inc. a Metabones je nový Micro-4/3 Speed Booster adaptér navržený specificky pro přístroj Panasonic GH4 a některé další kamery s bajonetem Micro Four Thirds (viz níže). Nový Speed Booster XL 0.64x využívá pokročilou optickou soustavu s šesti prvky pro fantastický optický výkon s neuvěřitelnou světelností až f/0,80, což je u bajonetu Micro Four Thirds skutečně rekordní hodnota! Adaptér je kompatibilní s přístroji Panasonic DMC-GH4, Blackmagic Cinema Camera MFT, Blackmagic Pocket Cinema Camera a některými dalšími kamerami s MFT bajonetem, včetně modelů Panasonic GH3 a Olympus E-PL7.

Metabones Speed Booster XL 0.64x (Canon EF to MFT T)

Menší ořez a vyšší světelnost!

Adaptér Speed Booster XL 0.64x zmenšuje ořezový faktor přístroje Panasonic GH4 z 2,0x na 1,28x, čímž jej fakticky konvertuje do formátu APS-H. Je-li kamera GH4 přepnuta do záznamového režimu Cinema 4K, je horizontální crop factor redukován z 2,34x na 1,50x, čímž se z GH4 stává 4K kamera formátu Super 35! Navíc je světelnost každého připojeného objektivu zvýšena o 11/3 clonového čísla s maximální světelností f/0,80 při použití objektivu se světelností f/1,2. Například 50mm objektiv se světelností f/1,2 bude vykazovat parametry 32mm a f/0,80, což je u bajonetu MFT opravdové unikum!

Fantastická obrazová kvalita
Krom zvýšení světelnosti a úhlu záběru nabízí Speed Booster XL 0.64x také skvělou obrazovou kvalitu i při plném otevření clony. Při světelnosti f/0,80 (tedy s objektivem o světelnosti f/1,2) jsou hodnoty ostrosti a kontrastu vynikající až do výšky obrazu 8,7 mm, což je limitní hodnota režimu Cinema 4K kamery GH4. Nad hodnotou 8,7 mm se optický výkon mírně snižuje, ale zůstává velmi dobrý i v rozích plné plochy formátu Micro Four Thirds. Pokud se hodnota clony použitého objektivu zvýší na f/1,8 příp. f/2,8 (výsledné hodnoty světelnosti jsou f/1,1 a f/1,8), je optický výkon vyšší v celé ploše, i v nejzazších rozích obrazu.

Metabones Speed Booster XL 0.64x (Canon EF to MFT T)

Ani v dalších ohledech nebyl optický výkon obětován na úkor zvýšení modulační přenosové funkce objektivu. Při světelnosti f/0,8 je pokles světelnosti v rozích přibližně jedno clonové číslo, při světelnosti cca f/3,42 není vinětace měřitelná. Rektilineární zkreslení adaptéru Speed Booster XL 0.64x je zanedbatelné (asi 0,8 %).

Stejně jako ostatní adaptéry Metabones Speed Booster, je i model Speed Booster XL 0.64x optimalizován pro přítomnost filtrů před senzorem kamery. To je zvláště důležité při velkém otevření clony. Díky pečlivé optimalizaci geometrie adaptéru lze k podporovaným aparátům (viz níže) bez problémů připojit obrovské množství plnoformátových objektivů, od vintage skel až po nejnovější objektivy přímo vyrobené pro digitální kamery a fotoaparáty. U většiny objektivů bude navíc zvýšena jejich přenosová funkce v porovnání s použitím běžného adaptéru bez optiky.

Metabones Speed Booster XL 0.64x (Canon EF to MFT T)

Kompatibilita
Adaptér Speed Booster XL 0.64x je konstrukčně podobný verzi pro přístroje Blackmagic Cinema Camera, navíc byl ale přepracován pro dokonalejší kompatibilitu s modelem Panasonic GH4. Přináší následující změny:

– Vzdálenost od senzoru byla zvýšena o 1 mm pro bezproblémové použití u kamer Panasonic GH4 a dalších přístrojů s bajonetem MFT, aniž by docházelo k dotýkání adaptéru a vnějších ochranných prvků mechanismu závěrky.

– Optika adaptéru je optimalizována pro sadu filtrů s výškou 4 mm běžně používanou u kamer s bajonetem Micro Four Thirds. U kamer Blackmagic je tato výška 2,4 mm. Při použití tohoto adaptéru s kamerami Blackmagic může u většího otevření clony docházet k aberacím. Z tohoto důvodu se doporučuje s kamerami Blackmagic použít specifický adaptér přímo pro konkrétní model kamery, i.e. Canon EF Lens to BMCC Speed Booster 0.64x nebo Canon EF Lens to BMPCC Speed Booster 0.58x.

– Průměr průmětny byl zvýšen na 21,63 mm pro plné pokrytí MFT formátu (17,3 x 13 mm) při zachování maximální obrazové kvality průmětny o průměru 17,4 mm u kamery Panasonic GH4 resp. video režimu Cinema 4K.

– Ačkoliv byl Speed Booster XL 0.64x zkonstruován tak, aby poskytoval více prostoru pro mechaniku bajonetu a závěrky v porovnání s modelem BMCC Speed Booster, existuje řada přístrojů, které nejsou zcela kompatibilní. Seznam kompatibilních (zelená pole) a nekompatibilních (červená pole) přístrojů naleznete níže. Velké množství fotoaparátů označených jako nekompatibilní ve skutečnosti lze s adaptérem použít, ale dochází k menším dotekům mezi adaptérem a krytem závěrky. Ve většině případů tento fakt nebude působit problémy, nicméně dotčené přístroje nejsou oficiálně výrobcem podporovány.

Metabones Speed Booster XL 0.64x (Canon EF to MFT T)

Specifikace
Bajonet: Micro Four Thirds
Zvětšení: 0,64x
Ořezový faktor u plného formátu Micro Four Thirds: 1,28x
Ořezový faktor u režimu Cinema 4K (4096 x 2160) kamery GH4: 1,5x
Maximální světelnost: f/0,80 (s objektivem o světelnosti f/1,2)
Rektilineární zkreslení: < 0,8%
Počet optických prvků/skupin: 6/4
Redukce délky: 6,2 mm
Podporované modely: Panasonic GH4, GH3, G3, G5, G6, G10, GF3, GF5, GF6, GX1, Olympus E-PL7, Blackmagic Cinema Camera Micro Four Thirds, Blackmagic Pocket Cinema Camera
Pokrytí: 17,3 mm x 13,0 mm (plné pokrytí formátu Micro Four Thirds)
Rozměry: 27 x 76 x 72 mm u verze pro objektivy Canon EF
Váha: 182 gramů u verze pro objektivy Canon EF
Montáž pro stativy: Vyjímatelná, kompatibilní se systémem Arca Swiss

Kompatibilita s objektivy
Lze použít jakýkoliv plnoformátový (36 x 24 mm) objektiv s odpovídajícím bajonetem. Objektivy DX lze rovněž použít, ale u modelů, které využívají celou plochu formátu Micro Four Thirds může dojít k vinětaci. Ve video režimu Cinema 4K modelu Panasonic GH4 jsou objektivy DX plně podporovány a nebudou vykazovat abnormální vinětaci. Objektivy Canon EF-S nejsou podporovány, nicméně APS-C objektivy s bajonetem EF od jiných výrobců lze použít včetně plné kompatibility s elektronikou objektivů. Jsou podporovány objektivy s elektronickou stabilizaci (IS), elektronickým manuálním ostřením (např. EF 85/1.2L II nebo již nevyráběný model EF 50/1.0L), objektivy Contax N a adaptér Contax 645 NAM-1 modifikované spol. Conurus, výrobky firem Sigma, Tamron a Tokina s bajonetem EF apod.

Není podporován autofocus, objektivy řady EF-S, korektory distorzí apod., ostřící čipy (např. Dandelion), objektivy s výstupky na spodní straně (např. OM 28/2.8, OM 50/1.8, Leica R 15/3.5 ), kombinování adaptérů jiných výrobců s adaptéry Metabones a Conurus nebo model Tamron SP 17-50mm F/2.8 XR Di II VC.

Metabones Speed Booster XL 0.64x (Canon EF to MFT T)
* Pro přístroje s pasivním bajonetem MFT je třeba použít 5V Micro USB zdroj.
** Kamery Olympus OM-D nejsou podporovány s výjimkou modelu E-PL7.
*** Optika adaptéru je optimalizována pro sadu filtrů s výškou 4 mm běžně používanou u kamer s bajonetem Micro Four Thirds. U kamer Blackmagic je tato výška 2,4 mm. Při použití tohoto adaptéru s kamerami Blackmagic může u většího otevření clony docházet k aberacím. Z tohoto důvodu se doporučuje s kamerami Blackmagic použít specifický adaptér přímo pro konkrétní model kamery, i.e. Canon EF Lens to BMCC Speed Booster 0.64x nebo Canon EF Lens to BMPCC Speed Booster 0.58x.

Parametry

Parametry

Výrobce: Metabones
Kategorie: Adaptéry