Atomos Ninja (2023) - rozbaleno

Nejnovější generace mimořádně úspěšné řady monitorů/rekordérů Ninja je tu! Klíčovou součástí obou nových modelů je zcela přepracovaný operační systém AtomOS 11. Má přehlednější strukturu menu, je rychlejší a přináší rovněž řadu nových funkcí vč. expozičního nástroje EL Zone, zobrazení ARRI False Color a nových nástrojů pro plánované přehrávání a nahrávání.…

Více informací

18 330 Kč 15 410 Kč s DPH 12 736 Kč bez DPH
-+
Dostupnost
Odešleme: 31. 05.
K odeslání 1 ks
Budapest 1 ks
Popis produktu

Popis produktu

Nejnovější generace mimořádně úspěšné řady monitorů/rekordérů Ninja je tu! Klíčovou součástí obou nových modelů je zcela přepracovaný operační systém AtomOS 11. Má přehlednější strukturu menu, je rychlejší a přináší rovněž řadu nových funkcí vč. expozičního nástroje EL Zone, zobrazení ARRI False Color a nových nástrojů pro plánované přehrávání a nahrávání. Oba modely mají výrazné polykarbonátové tělo s „kamufláží“ a nyní standardně nabízejí více kodeků: 6K ProRes RAW, ProRes, DNxHD a také H.265, který byl dříve k dispozici jako placené rozšíření. V prodeji od září 2023.

Zatímco Ninja je určen především majitelům digitálních zrcadlovek a bezzrcadlovek, Ninja Ultra byl vytvořen s ohledem na filmařské pracovní postupy. Dokáže zaznamenávat soubory v plné kvalitě do formátu ProRes RAW až do rozlišení 4Kp60 a zároveň HD 60p do formátu H.265. Podporuje automatické přiřazování názvů souborů, časový kód a záznam z kamer ARRI, Canon a RED. Podpora dalších kamer bude následovat.

Nový cloudový 4K režim modelu Ninja Ultra umožňuje uploadovat H.265 video s mnohem vyšším datovým tokem a vyšší snímkovou frekvencí. H.265 soubory mají cca poloviční velikost než videa s kodekem H.264, přitom jsou ale dostatečně malé pro práci s cloudem, a kvalitní pro jejich okamžité použití na sociálních sítích: při sportovních přenosech, zpravodajských relacích apod.

Přidání rozšiřujícího modulu Atomos Connect k monitoru Ninja nebo Ninja Ultra umožňuje používat Atomos RemoteView - zcela novou technologii, která dovoluje bezdrátově sdílet živé zobrazení z obrazovky monitorů Atomos s dalšími monitory Atomos a také s iPady, počítači Mac a Apple TV. Můžete sledovat, co se děje na place, přes jakoukoli připojenou kameru, která snímá záběr, odkudkoli na světě. RemoteView zcela mění pravidla hry pro vzdálenou produkci. V případě zařízení Ninja Ultra poskytuje modul Atomos Connect navíc nižší latenci, vyšší propustnost a stabilnější připojení k síti Wi-Fi 6E.

Obě zařízení Ninja jsou zpětně kompatibilní se svými předchůdci, zařízeními Ninja V a Ninja V+, takže s novými produkty lze používat veškeré příslušenství Atomos i příslušenství třetích stran. 

  Ninja Ninja Ultra
AtomOS 11 Ano Ano
RecordAssist/Playback Assit & TimeLapse Ano Ano
Atomos RemoteView ACS předplatné ACS předplatné
Wi-Fi standardy (vyžaduje Atomos Connect) 6 6E
Apple ProRes Ano Ano
Apple ProRes RAW Ano (6K) Ano (8K)
Apple ProRes RAW + H.265 (Dual Record) Ne Ano
Avid DNx (QuickTime) Ano (MXF koncem 2023) Ano (MXF koncem 2023)
H.265 Ano Ano
H.265 4K pro C2C Ano Ano
H.265 záznam + steaming/NDI TX Ano Ano
NDI 4K TX Pro Ne jednorázová aktivace (198E)
NDI HD TX Pro jednorázová aktivace (99E) jednorázová aktivace (99E)
ARRI/Canon/Sony/RED CameraSDI Cine soubory Ne Ano
Záruka Atomos Care360 Premium volitelně volitelně
Parametry

Parametry

Výrobce: Atomos
Kategorie: Monitory na kameru

Hlavní parametry

Velikost5.2"
Vstupy monitoruHDMI
Vstupy monitoru4K HDMI
Napájení monitoruSony NP-F
Napájení monitoru12V dutinkový
Svítivost1000cd/m2
Rozlišení panelu1920x1080
 • Ukázat vše
 • Atomos Ninja (2023)

  • -16 %
  • Rozbaleno
  Nejnovější generace mimořádně úspěšné řady monitorů/rekordérů Ninja je tu! Klíčovou
  15 410 Kč
  K odeslání 1 ks